Duyuru Paneli bisiklet Macerası...
Games Dosya İnstagramda BizTIKLA!
Games Dosya twitter bizTIKLA!
Games Dosya Forma Destek Olmak İçinTIKLA!
Konuyu Oyla:
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Google Adsense ile İnternetten Para Kazanma 2021 Rehberi
#1
Google Adsense ile para kazanma makalemizde, Google Adsense hesabı oluşturma, Adsense onay alma, WordPress ve diğer CMS yazılımları için Google Adsense kodunu eklemeyi anlatacağız.
İçindekiler[*]Google Adsense Nedir?
[*][*]Google AdSense, internet sitesi sahiplerine web sitelerinde çeşitli reklamlar göstererek internetten para kazanma fırsatı veren, Google tarafından sağlanan bir reklamcılık ağıdır. Bu reklamlar site içeriğine ve hedef kitleye göre hedeflendiğinden, internet kullanıcıları için son derece alakalı reklamlar gösterilmesini sağlar.
[*][*][*]AdSense, açık artırma olarak adlandırılan bir teklif sistemine dayanmaktadır. Reklamverenler, bir teklif fiyatı belirleyerek, reklamlarının gösterilmesi için ödemek istediklerini maksimum fiyatı belirler. Böylece Google, reklamverenleri, reklamlarla alakalı kullanıcıları olan yayıncılarla olarak birbirine bağlamış olur.
[*][*][*][*]AdSense, tıklama başına maliyet reklamları (TBM) ve 1000 gösterim başına gelir reklamları (BGBG) sunar, bu da bir kullanıcı web sitenizdeki reklamı her tıkladığında veya her 1000 görüntüleme de bir para kazandığınız anlamına gelir. Tıklama başına alınan miktar, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişmektedir.
[*][*][*][*][*]Google Adsense Başvurusu Nasıl Yapılır?
[*][*][*][*][*][*]Google Adsense‘in ne olduğunu ve nasıl çalıştığını anladığınıza göre şimdi web sitenizde Google Adsense reklamlarını nasıl aktif edebilirsiniz birkaç adımda inceleyelim.
[*][*][*][*][*][*][*]1- Sitenizi Adsense için Ayarlayın
[*][*][*][*][*][*][*][*]Google Adsense’e başvuru yapmadan önce mevcut bir web sitenizin olması gerekir. Varsayımsal olarak gelecekte açmayı planladığınız bir site için AdSense başvurusunda bulunamazsınız. Bu nedenle, yeni bir web sitesi tasarımı sürecinde olan veya “yapım aşamasında” bir açılış sayfasına sahip olan kullanıcılar için, başvurmadan önce sitenizin tamamen bittiğinden ve yayında olduğundan emin olmalısınız.
[*][*][*][*][*][*][*][*][*]Ayrıca web sitenize bir gizlilik politikası eklemeniz gerekir. Bu, web sitenizin ziyaretçilerine bir reklam ağının sitenizde reklam gösterdiğini bildirmek için uygulanmaktadır. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız Google gerekli içerik sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]2- Sitenizin Adsense’e Uygun Olduğundan Emin Olun
[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]Google bu programa her web sitesini kabul etmemektedir. Değerlendirilmek için uygunluk gereksinimlerini karşılamanız gerekir. Web sitenizin kullanıcı deneyimi açısından kolay bir arayüze sahip olduğundan emin olun. Bu kullanımı kolay bir menüye sahip olmanız gerektiği anlamına gelir. Mobil uyumluluk sorunları olmamalı ve metinlerinizin okunabilirliğinin kolay olması gerekir.
[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]AdSense programındaki hiçbir yayıncının belirli kaynaklardan trafik almasına izin verilmez. Yani çeşitli kaynaklardan trafik elde etmeniz gerekir. Örneğin sadece Facebook reklamları ile sitenize trafik çekiyorsanız, muhtemelen başvurunuz onaylanmayacaktır.
[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]Google’ın reklamverenlerine karşı sorumluluğu vardır. Firmalar, reklamlarının belirli web sitesi türleriyle ilişkilendirilmesini istemeyebilirler, bu nedenle kabul edilmeden önce web sitenizin içeriğini incelemek Google’ın sorumluluğundadır. Google reklamlarının yerleşmediği sayfalara aşağıdaki bazı içerik örnekleri şunlardır:
 • +18 yetişkin içerikler
 • Şok edici içerik
 • Aşırı küfür kullanımı
 • Kötü amaçlı yazılım veya reklam yazılımı
 • İlaçlar veya uyuşturucu teçhizatı
 • Alkol, tütün, reçeteyle satılan ilaçlar, silahlar veya mühimmat satışı
 • Yasadışı faaliyet
 • Nefret barındıran içerik veya din, ırk, milliyet, cinsel yönelim, cinsiyet vb. karşı ayrımcılık.
[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]Tam liste için Adsense için uygunluk koşulları sayfasını inceleyin. Başvurmadan önce sitenizin tüm yönergelere uyduğundan emin olmanız gerekir, aksi takdirde başvurunuz reddedilecektir.
[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]3- Google Adsense Hesabı Oluşturma
[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]Google Adsense’e başlarken yapmanız gereken ilk işlem Google Adsense hesabına kaydolmaktır. Bir Gmail hesabınız varsa, kaydolmak için mevcut hesabınızı kullanabilirsiniz. Google bu programa herhangi bir web sitesini kabul etmez. Değerlendirilmek için uygunluk gereksinimlerini karşılamanız gerekir.
[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]Adsense’e başvuru yapmak için aşağıdaki adımları takip edin;
[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]1. Adım: Web sitenizin URL’sini ve başvuru yaparken kullanmak istediğiniz gmail adresinizi ekleyin ve ardından “kaydet ve devam et” butonuna tıklayın.
Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
loading...